Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Aracınız olsun veya olmasın bazen araç kiralamanız gerekebilir. Araç kiralama işlemi daha önceden hiç kiralama yapmamış kişilerin gözünü korkutabilir. Fakat bu işlem sanılanın aksine oldukça kolaydır. Araç kiralamak isteyen kişilerin bir araç kiralama firmasına gitmeden önce bilmesi gereken bazı püf noktalar mevcuttur. Araba kiralama şartlarını biliyor olmadan tatil planı yapmak, bazen üzücü sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle araç kiralamadan önce kiralama şartlarını biliyor olmanız gerekir

Araç kiralama ihtiyaca bağlı olarak kısa dönemli ya da uzun dönemli olmak üzere ikiye ayrılır. Kısa dönemli olan ihtiyaçlar, günlük, haftalık kiralamalar olabilmekte ve turistik gezi ya da acil ihtiyaçlardan dolayı tercih edilmektedir. Günlük yada haftalık kiralama işlemini turistik ziyaret sebebiyle yapacaksınız, havaalanı, tren istasyonu veya otobüs terminali gibi noktalardan araç kiralama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun haricinde araç kiralama firmaları üzerinden bayi veya internet aracılığı ile rezervasyon yaptırarak araç kiralayabilirsiniz.

Uzun dönemli otomobil kiralama ihtiyaçları ise daha çok KOBİ’ler kendi ihtiyaçları doğrultusunda tercih etmektedir. Uzun dönemli araç kiralama durumlarında bir çok firma filo kiralama hizmeti sunmaktadır. Birkaç yıl boyunca kullanılacak bir aracı satın almak yerine, kiralamak daha cazip olacaktır.

İlgili Yazılar

Kiralama İçin Araç Seçimi

Araç Kiralama Platformu nasıl Olmal...